جوشکاری co2 (میگ)

تاریخچه جوشکاری میگ

تاریخچه جوشکاری میگ

تاریخچه جوشکاری میگ

جوشکاری چیست ؟

یکی از انواع ساخت می‌باشد که هدف  اصلی آن اتصال دائمی مواد  از قبیل فلز  ، سرامیک  ، پلیمر  و کامپوزیت و.. به‌یکدیگر است و این کار معمولاً به وسیله ایجاد حرارت بالا و ذوب ماده و سپس سرد کردن برای ایجاد جوش انجام می‌شود. تاریخچه جوشکاری میگ

این نوع جوشکاری (Welding) با سایر روش‌های اتصال که دمای پایین‌تری دارند مانند لحیم کاری نرم(Soldering) و لحیم کاری سخت (Brazing) که در آنها فلز پایه ذوب  نمی‌شود، تفاوت دارد.
وجود دستگاه جوشکاری میگ (MIG) در اکثر کارگاه های جوشکاری یک امر ضروری است. امروزه یکی از مشهورترین روش ها است حتی توسط ربات ها نیز انجام می شود. (تاریخچه جوشکاری میگ)
این روش جوشکاری به اندازه ای ساده است که می تواند توسط علاقه مندان در منزل نیز انجام  شود. شما فقط به چند ابزار نیاز دارید و می توانید با کمی تمرین جوشکاری شگفت انگیزی انجام دهید.
با این حال، جوشکاری  MIG تکامل خود را  بیش از شصت سال پیش شروع کرده است درست زمانی است که مردم برای یادگیری نحوه استفاده از الکترودهای مصرفی در تولید قوس الکتریکی، ذوب شدن و پیوستن در تلاش بودند.
جوشکاری توسط قوس الکتریکی (GMAW)، که گاهی اوقات آن را به نامهای metal inert gas (MIG)  و metal active gas (MAG)  می شناسیم ، فرایند جوشکاری است که در آن قوس الکتریکی بین سیم جوش مصرفی و فلز قطعه کار تشکیل می شود و فلز قطعه کار را گرم کرده و باعث ذوب شدن و اتصال آنها می شود.
همزمان با حرکت سیم جوش ، یک گاز محافظ از طریق تورچ جوشکاری به سمت قطعه کار حرکت می کند و محل جوشکاری را از آلودگی جوی محافظت می کند(تاریخچه جوشکاری میگ)
شاید از خود بپرسید که جوشکاری MIG به چه معنی است. خوب ، MIG در واقع مخفف Metal Inert Gas است. این یک فرآیند جوشکاری است که در آن یک قوس الکتریکی بین سیم جوش (فیلر) وقطعه کار ایجاد می شود و فلز را گرم می کند ، در نتیجه باعث ذوب شدن و در نهایت اتصال آنها می شود.
اصول جوشکاری بوسیله قوس در قرن نوزدهم و با کشف قوس الکتریکی توسط همفری دیوی در سال 1800 ایجاد شد. در ابتدا ، از الکترودهای کربنی استفاده شد ، اما در اواخر دهه 1800 ، الکترودهای فلزی توسط  تابوت و اسلاویانوف ساخته و توسعه یافت .
اصول جوشکاری مدرن MIG در اوایل قرن 20 اختراع شد. با این حال ، برای محافظت از جوشکاری به گاز بی اثر متکی نبودند و به دلیل برخی کاستی های فناوری برای استفاده ایده آل نبودند. (کار با میگ)
در سال 1948 بود که Batelle Memorial Institute جوشکاری قوس فلز گاز مدرن یا GMAW را اختراع کرد. این نسخه اولیه جوشکاری MIG در نظر گرفته می شود که از سیم با قطر کمتر نسبت به نمونه های قبلی به عنوان الکترود یا همان سیم جوش یا فیلر استفاده می شود. بر همین مبنا امکان جوشکاری فلزات نازک مانند امروز فراهم شد.

اواسط قرن بیستم

از آنجا که گاز محافظ ، که جوشکاری MIG به آن بستگی دارد ، برای جوشکاران گران بود ، روند کار بسیار پرهزینه بود و جوشکاری میگ فقط به جوشکاری فلزاتی مانند آلومینیوم محدود می شدند.(تاریخچه جوشکاری میگ)
در سال 1953لیوباووشکی و نووسیلوف پس از تلاشهای ناموفق متعدد خود که از سال 1924 شروع شده بود ، موفق به استفاده از دی اکسیدکربن به عنوان گاز محافظ شدند. توانستند با نفوذ عمیق تر جوش مناسبی ایجاد نمایند.
در سال 1958 ، گونه ای از GMAW که از قوس کوتاه تری استفاده می کرد ، رونمایی شد. استفاده از سیم جوش با قطر کمتر برای انتقال قوس استفاده شد که از سطح حرارت کمتری استفاده می کرد. (تاریخچه جوشکاری میگ)
این روش به دلیل سهولت استفاده و همه کاره بودن بسیار محبوب شد. اکنون امکان جوشکاری مواد نازک با MIG به طور موثر وجود دارد.
قرن بیست و یکم عصر طلایی جوشکاری MIG است. البته با اینکه همچنان GMAW برای جوشکاری در فضای باز یا زیر آب مناسب نیست ، استفاده از آن بسیار گسترده است.
جوشکاری MIG در دست ربات هایی قرار گرفته است که از این فرآیند در تولید انبوه محصولات و کالاهای مختلف استفاده می کنند.
این ها همه به لطف پیشرفت های انجام شده طی دهه ها و همچنین تلاش سخت دانشمندان و مخترعان بی شماری است که انقلاب و نوآوری خود را ادامه دادند تا اینکه GMAW به شکل امروزی شد.
امروزه پیشرفت توسط شرکت های مختلفی انجام شده است که برای مطالعه ویژگی قوس به فناوری مدرن اعتماد کرده اند. همه این نوآوری ها ممکن است باعث شود که MIG در برخی دیگر از کشورهای کمتر توسعه یافته نیز بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
با اینکه دانشمندان و مخترعان امروزی روشهای بسیار جدیدتری را برای جوشکاری مانند جوشکاری اصطکاکی یا جوشکاری لیزر مورد توسعه قرار می دهند ، این انتظار می رود که آینده برای جوشکاری MIG بسیار درخشان است.
مطمئناً شاهد نوآوری های بیشتری خواهیم بود که تحولات بیشتر در صنعت ایجاد می کنند و همچنین تاریخ غنی MIG را توسعه می بخشد.
0/5 (0 نظر)