safety

تجهیزات ایمنی جوش

تجهیزات حفاظت انفرادی

acc (1)

متعلقات جوشکاری

تجهیزات تسهیل و کنترل جوش

regulator

رگلاتور گاز

رگلاتورهای تنظیم فشارگاز

gasWeldandCut

جوش و برش هواگاز

تجهیزات جوش،برش و گرمکن

gasWeldandCut

جوش و برش هواگاز

تجهیزات جوش،برش و گرمکن

regulator

رگلاتور گاز

رگلاتورهای تنظیم فشارگاز

acc (1)

متعلقات جوشکاری

تجهیزات تسهیل و کنترل جوش

safety

تجهیزات ایمنی جوش

تجهیزات حفاظت انفرادی

رگلاتور هریس مدل 825-10

یکی از رگلاتور های محبوب در دنیای فشارشکن ها رگلاتور هریس مدل 825-10 است که با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید و توزیع می گردد . این محصول برای گازهای نیتروژن یا ازت ( N2 ) ، هوای خشک ( AIR ) ، هیدروژن ) H2 ) ، هلیوم ( HE ) و اکسیژن ( O2 ) مورد استفاده قرار می گیرد . این رگلاتور در دو حالت تهیه و تولید شده است که یکی دارای ورودی 230 بار و خروجی 10 لیتر بر دقیقه است ودبی یا میزان توانایی خروجی آن 170M3/H است . جنس بدنه آن از برنج فورج شده است و برای صنایع آزمایشگاهی ، تحقیقاتی ، نفت ، گاز ، پتروشیمی و صنایع عمومی مورد استفاده قرار می گیرد .

گرمکن گازی لوله ایلدیز کد 3240

سری گرمکن لوله ایلدیز جهت عملیات گرمکاری لوله های مسی در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد . به دلیل سرعت زیاد و دمای قابل قبول جهت جوشکاری و گرمکاری لوله های مسی کولرهای گازی و یخچال مورد بهره برداری است . فشار مورد نیاز این سری گرمکن 1.5 بار از گاز پروپان است.

عینک ایمنی TOTAS مدل ATBD

چشم همیشه جزء  مهمترین اعضای بدن انسان بوده و هست و بدون آن عضو ارزشمند زندگی برای انسان خیلی خیلی دشوار می گردد و ما برای حفاظت از این عضو ارزشمند برای شما عینک ایمنی TOTAS را پیشنهاد می کنیم .

این محصول دارای استاندارد EN166 و Z87/1 که استانداردهای اتحادیه اروپا و آمریکا است و همچنین تأییدیه مرکز تحقیقات وزارت کار را کسب کرده است. حوادثی که اغلب برای چشم اتفاق می افتد سطحی یا منجر به نابینایی می گردد پس با داشتن یک عینک ایمنی خوب خود و چشمان خود را بیمه کنید .

این محصول ضد بخار می باشد و بیشتر در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد . این محصول از وجود گازها و مواد شیمیایی مضر و بخار جلوگیری می کند .

نازل برش 20 تا 50 میلیمتر ایلدیز ترکیه

یکی از نیازهای اصلی و مصرفی در هر سیستم برشکاری هواگاز نازل برشکاری است که این محصولات معمولا در هر شرکت، هر نوع سرپیک یک شکل و اندازه ای دارد که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

نازل برش استیلن 20 تا 50 میلیمتر ایلدیز ترکیه

شامل یک عدد سوزن نازل به سایز 20-3 می باشد که با کد فنی 44044 شناسایی می گردد.

نازل های شرکت ایلدیز ترکیه طراحی شده و کپی شده از نازل های برش گلور سوئیس است که نازل های دو تیکه یا طرح گلور معروف هستند.

این محصول برای برش به 2.5 تا 4 بار فشار اکسیژن و 0.3 بار فشار پروپان نیاز دارد  و برای برشکاری ضخامت 20 تا 50 میلیمتر مناسب است .

نازل برش استیلن 50 تا 100 میلیمتر ایلدیز ترکیه

یکی از نیازهای اصلی و مصرفی در هر سیستم برشکاری نازل برش است که این محصولات معمولا در هر شرکت  هرنوع سرپیک یک شکل و اندازه ای دارد که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد .

نازل برش استیلن 50 تا 100 میلیمتر ایلدیز ترکیه ایلدیز

ترکیه شامل یک عدد سوزن به سایز 20-3 می باشد که با کد فنی 44039 شناسایی می گردد.

نازل های شرکت ایلدیز ترکیه طراحی شده و کپی شده از نازل های برش گلور سوئیس است که نازل های دو تیکه یا طرح گلور معروف هستند.

این محصول برای برش به 5 تا 6 بار فشار اکسیژن و 0.3 بار فشار پروپان نیاز دارد  و برای برشکاری ضخامت 50 تا 100 میلیمتر مناسب است .

سنبه پین کد LH 1610 ایران پتک

سنبه پین کد LH 1610 ایران پتک یکی از محصولات باکیفیت در تجهیزات نشانه گذاری سنبه پین است که ساخت کشور عزیزمان ایران است و مناسب برای خارج کردن و موقعیت دادن به پین ها و سوراخ کردن ورق های نازک می باشد . این محصول دارای نوک گرد می باشد و در برابر آب روی سطوح لغزنده مقاومت می کند.

این محصول کاملا سختکاری شده است و در برابر ضربات بسیار مقاوم می باشد و قسمت چکش خور آن طوری آب دیده و حرارت خورده است که هیچگاه به خاطر فشار حاصل از ضربه به صورت قارچی شکل نشود .

بدنه این سنبه نشان کاملا رنگ و آبکاری می شود و ظاهری زیبا و شکیلی دارد و مطابق با استاندارد 10356 تهیه و تولید می گردد .

این محصول دارای 150 میلیمتر قد کلی ، طول نشان 50 میلیمتر ، نقطه چکش خور 10 میلیمتر ، قطر نوک 5 میلیمتر و 70 گرم وزن در بسته های 20 عددی به فروش می رسد که در صورت نیاز به صورت تکی نیز قابل ارائه است .

فیلت گیج

یکی از گیج های جوشکاری تست جوش است که برای اندازه گیری سایز و ساق جوشهای گوشه ای مورد استفاده قرار می گیرد .

 از این محصول بیشتر برای اندازه گیری گرده جوش با اندازه 7/8 – 3/4 – 5/8 – 1/2 – 7/16 – 3/8 – 5/16 – 1/4 – 3/16 – 1/8 اینچ ، تحدب و تقعر گرده جوش را اندازه گیری نمود و از دیگر حسن های آن می توان با قابلیت اندازه گیری 0.005 میلیمتر اشاره نمود .  لGA

فندک جوشکاری زینسرآلمان

روشن کردن شعله در سیستم های برش و جوش هواگاز به دلیل رعایت فاصله و اجتناب از خطر به فندک مخصوص نیاز دارد. شرکتهای بزرگ همچون زینسر آلمان نوع خاصی از این فندک را طراحی نموده. که ضمن سهولت استفاده ، تنها با تعویض سنگ فندک سالها از آن بهره برداری نمایید.

سرپیک برش هریس امریکا MK-300

سرپیک برش هریس MK-300

یکی از بهترین و قدیمی ترین تولید کننده های محصولات جوش و برش در صنعت هواگاز بی شک شرکت هریس امریکا است که محصولات خود را با کیفیت بسیار بالا تولید می نماید. این شرکت چندین مدل جهت برشکاری تولید نموده است که یکی از مدل ها سرپیک برش هریس امریکا است. این محصول بوتانی یا یه تیکه است و دارای 66.1 سانتی متر اندازه و برای برش تا ضخامت 250 میلیمتر مناسب می باشد و با گازهای اکسیژن، استیلن و پروپان قابل استفاده است.

مقنعه جوشکاری کتان

مقنعه جوشکاری یکی از ملزومات ایمنی شغل هایی مانند تراشکاری ، جوشکاری و برشکاری است که از سوختگی های سر ، سینه و گردن جلوگیری می کند .

این محصول از جنس کتان ساخته شده است و کاملا ضد حریق می باشد و بر روی آن سه دکمه دوخته شده است که می تواند حالت سر و گردی صورت را پوشش داد . این مقنعه ها معمولا دارای رنگ سفید است و حدودا 110 گرم وزن دارد .

سری گرمکن H3 ایلدیز ترکیه

یکی از محصولات مصرفی و کاربردی در صنعت هواگاز سری های گرمکن هستند که دارای سایزهای مختلفی هستند که یکی از آنها مدل 37033 است که به نام

سری گرمکن H3 ایلدیز ترکیه

در میان صنتعگران معروف می باشد که آلیاژ مس تهیه و تولید شده است.

گرمکن های هواگاز همگی توانایی ایجاد 2600 تا 2800 درجه گرما را دارند که این گرما ربطی به سایز آنها ندارد و فقط با بزرگ شدن سایز های آن شعاع گرم کردن آن تغییر می کند.

این گرمکن همانطور که گفتیم هواگاز است و توسط گازهای اکسیژن و پروپان قابل استفاده است.

فشار قابل تنظیم و توصیه شده برای گاز اکسیژن 2 تا 3 بار و برای گاز پروپان 0.5 بار می باشد.

مصرف گاز اکسیژن این مدل سری گرمکن بین 8500 تا 22900 لیتر بر ساعت و برای گاز پروپان 2200 تا 5700 لیتر بر ساعت است.

مانومتر اکسیژن ذوبان

یکی از محصولات تولیدشده شرکت پیک افروز غرب که به نام ذوبان در کشورعزیزمان ایران تهیه و تولید می گردد . این محصول دارای کیفیت قابل قبولی است و قیمت بسیار مناسبی نیز دارد .

مانومتر اکسیژن ذوبان کپی شده از مانومتر زینسر آلمان است . این کپی به این علت انجام شده که کسانی که توانایی خرید مانومتر زینسر آلمان را به هرعلت ندارند این محصول را تهیه و استفاده نمایند .

این محصول دارای 300 بار ورودی گاز اکسیژن و 16 بار فشارخروجی است که توسط دو عدد گیج نمایش نمایش داده می شود .

مجموعه ست جوشکاری هواگاز گلور

مشخصات مجموعه ست جوشکاری هواگاز گلور یکی از محصولات با کیفیت پرطرفدار در دنیای جوشکاری هواگاز ، مجموعه ست جوشکاری

دسته جوشکاری گازی ایلدیز کد VA632

مجموعه های جوشکاری گازی ایلدیز ترکیه جهت  فعالیتهای ظریف و متوسط با قابلیت افزایش وسعت شعله ساخته شده است . این وسیله برای کار با ایزوگام ، قلع ، مس و شیشه بسیار مناسب است و حرارت شعله آن به دلیل استفاده از طراحی خاص بسیار متفاوت از سایر رقبا است.

مانومتر اکسیژن مدل 2504 آروا

مانومتر اکسیژن  مدل 2504 یکی از محصولات با کیفیت شرکت آروا می باشد ک دارای  ورودی 315 بار و خروجی 10 بار است .

این مانومتر ساخته شده از جنس برنج است و دارای دو گیج و یک شیر تظیم فشار است . این مانومتر یا رگلاتور طرح مکسی ایتالیا است و دارای 15 ماه گارانتی می باشد .

فک برشکاری گلور

برشکاری هوا گاز بوسیله شعله ایجاد شده از ترکیب اکسیژن و گاز سوزاننده همچون پروپان و ...  به عنوان پیشگرم استفاده می نماید و سپس اکسیژن برشکاری باعث افزایش حرارت و پاشش فلز و درنتیجه برش آن می شود.این وظیفه برعهده فک برشکاری  است که با نصب روی دسته و اضافه شدن نازل برشکاری را انجام دهد.

فک برشکاری گلور

مجموعه دسته برش ، فک برش و نازل کار برش کاری را انجام می دهند برشکاری هوا گاز بوسیله شعله ایجاد شده از ترکیب اکسیژن و گاز سوزاننده همچون پروپان و ...  به عنوان پیشگرم استفاده می نماید و سپس اکسیژن برشکاری باعث افزایش حرارت و پاشش فلز و درنتیجه برش آن می شود.این وظیفه برعهده فک برشکاری  است که با نصب روی دسته و اضافه شدن نازل برشکاری را انجام دهد.

مجموعه دسته برش ، فک برش و نازل کار برش کاری را انجام می دهند

متال مارکر صورتی معمولی ساکورا

یکی از محصولات پرطرفدار و باکیفیت در تجهیزات نشانه گذاری متال مارکر صورتی ساکورا ژاپن است که مناسب برای استفاده بر روی فلز، شیشه، چوب، پلاستیک و غیره با عرض 1 میلیمتر است . این محصول دارای نوک گرد می باشد و در برابر آب روی سطوح لغزنده مقاومت می کند.

این مارکر دارای مجوز ACMI از ایالات متحده آمریکا برای تأیید غیر سمی می باشد و رنگ آن صورتی است و از جنس رزین پلی استار ساخته شده است . این محصول در بسته های 12 عددی ( جین ) تهیه و تولید می شود .

مانومتر نیتروژن سری قدرتمند ایلدیز کد 5130 HEAVYREG

رگلاتور نیتروژن ایلدیز ترکیه از سری قدرتمند قابلیت تبدیل فشار 230 بار مخازن به 4 بار در خروجی را دارد و از این رگلاتور جهت مصارف پزشکی ، تیگ و ... کاربرد دارد. جنس بدنه از آلیاژ مس و تجهیزات داخلی آن از استیل ضد زنگ است.

متال مارکر طلایی اسنومن

یکی از محصولات پرطرفدار و باکیفیت در تجهیزات نشانه گذاری متال مارکر اسنومن طلایی ژاپن است که دارای سایز 15*1*1 است و دارای نوک گرد می باشد . این محصول همانطور که گفتیم برای نشانه گذاری روی فلز مورد استفاده قرار می گیرد .

رنگ این محصول طلایی است و از جنس رزین پلی استار ساخته شده است . این محصول در بسته های 12 عددی ( جین ) تهیه و تولید می شود . وزن هرعدد این محصول حدودا 20 گرم است .

انبر جوش فروان 450 آمپر

انبر جوش ها دارای آمپر ها و برندهای مختلفی در بازار جوش هستند که یکی از معروف ترین و بهترین های این محصولات بی شک  فروزان است .

این محصول وظیفه برقراری ارتباط برق دستگاه تا الکترود را دارد که توانایی این محصول 450  آمپر می باشد .

آشنایی با تجهیزات جوش و برش هواگاز

فرآیند جوش و برش هواگاز به فرآیندی گفته می شود که در آن از سوختن ترکیب گاز اکسیژن و یک گاز سوختنی شعله ای با دمای 2000 تا 3500 درجه حرارت بوجود می آید که برای جوشکاری و یا برشکاری فلزات مورد استفاده قرار می گیرد.

در اوایل قرن بیستم و قبل از بوجود آمدن جوشکاری قوس الکتریکی با الکترودهای پوشش دار ، جوشکاری اکسی استیلن تنها فرآیند موجود برای ایجاد جوش با کیفیت در فلزات بود. از جوش هواگاز برای جوشکاری فولادهای کربنی ، فولادهای آلیاژی ، چدن ، آلومینیوم و منیزیم نیز استفاده می شد

اما روشهای جوشکاری قوس به مرور جایگزین این روش شدند. اما همچنان سرپیک جوشکاری و برشکاری هواگاز برای لحیم کاری و برش فولادهای کربنی و آلیاژی کاربرد گسترده ای دارند.

کاربردها :

سرپیک هواگاز به اشکال مختلف برای مقاصد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

گرم کردن فلزات : سرپیک گرمکن هواگاز برای گرم کردن فلزات به منظور پیشگرم ، انبساط و تغییر حالت مورد استفاده قرار می گیرد.

جوشکاری هواگاز : سرپیک جوش هواگاز برای ذوب و اتصال فلزات فولادی و غیر فولادی مورد استفاده قرار می گیرد.

سخت کاری فلزات : یکی از روشهای سخت کاری سطوح فلزی ، ایجاد تنش سرد و گرم است که بوسیله سرپیک هواگاز می توان ایجاد نمود

همچینین از سرپیک هوا و هیدروژن در موارد زیر استفاده می شود :

برای لایه برداری از سنگهای ساختمانی و یا به عبارتی تیشه زنی رویه سنگ

برای شیشه گری و حالت دادن شیشه و ساخت صنایع دستی

ساخت جواهرات و فلزات ظریف

تعمیرات و تولید بدنه خودرو