safety

تجهیزات ایمنی جوش

تجهیزات حفاظت انفرادی

acc (1)

متعلقات جوشکاری

تجهیزات تسهیل و کنترل جوش

regulator

رگلاتور گاز

رگلاتورهای تنظیم فشارگاز

gasWeldandCut

جوش و برش هواگاز

تجهیزات جوش،برش و گرمکن

gasWeldandCut

جوش و برش هواگاز

تجهیزات جوش،برش و گرمکن

regulator

رگلاتور گاز

رگلاتورهای تنظیم فشارگاز

acc (1)

متعلقات جوشکاری

تجهیزات تسهیل و کنترل جوش

safety

تجهیزات ایمنی جوش

تجهیزات حفاظت انفرادی

مانومتر استیلن سری اروپایی کد 5211 EUROREG ایلدیز

مانومتر استیلن سری اروپای ایلدیز ترکیه توان تبدیل فشار کپسول استیلن از 25 بار به 1.5 بار را دارد .این رگلاتور استیلن برای مصارف صنعتی جوشکاری ، برشکاری و گرمکاری استفاده می شود. رویه داخلی از جنس روی و بدنه برنجی باعث افزایش طول عمر این محصول شده است.

نازل جوش سایز8 گلور سوئیس

یکی از محصولات مصرفی در سیستم جوشکاری هواگاز نازل جوش گلور هستند که شامل سایزهای گوناگونی می شود. این نازل با کد فنی 3618 شناخته می شود و متریال برنج و مس ساخته شده است. این نازل جوش سایز 8 است و این محصول همانطور که می دانید هواگاز است و با گازهای اکسیژن ، استیلن و پروپان قابل استفاده است . این نازل دارای فشار کاری 2.5 بار برای گاز اکسیژن و 0.25 و 0.35 بار برای گاز استیلن دارد و برای جوشکاری ضخامت 20 تا 30 میلیمتر مناسب است .

نازل جوش سایز8 گلور سوئیس

این متزل جوشکاری گلور gloor یکی از بهترین محصولات بازار با بالاترین کیفیت و عمر مصرفی طولانی است.

موتور جوش موزا ایتالیا مدل TS 400 PS/ EL BC

موتور جوش موزا ایتالیا مدل  TS 400 PS/ EL BC یکی از دستگاه های بسیار مهم در صنعت جوشکاری ژنراتور جوش ( دیزل جوش یا دینام جوش ) است . این محصول با استفاده از یک موتور دیزلی یا بنزینی توسط گردش یک ژنراتور و یک دینام باعث تولید برق AC و DC می شود .

 با چرخش ژنراتور در دور نامی خروجی ولتاژ آن ایجاد میشود . این خروجی جریان توسط کلید سلکتوری روی ژنراتور تنظیم میگردد .

از این موتور جوش زمانی استفاده می گردد که برای انجام پروژه ای نیاز به جوشکاری در سطح وسیع داشته باشیم ولی به هرعلتی جریان برق شبکه در دسترس نباشد و یا برداشت با آمراژ بالا از شبکه میسر نباشد، ما به یک دستگاه موتور جوش دیزلی سیار نیاز خواهیم داشت.

این محصول دیزلی است و به صورت تکفاز و سه فاز می توان از آن استفاده نمود . موتور این دستگاه ساخت کوهلر آمریکا است و 20.3 کیلووات مصرف دارد .این محصول چهار سیلندر است و به صورت آبخنک مورد استفاده قرار می گیرد .

این موتور جوش دارای استارت الکتریکی است و توان خروجی آن تا 550 آمپر می باشد و برای استفاده از برق تکفاز تا 12 کیلووات و برای استفاده از برق سه فاز تا 16 کیلو ولت آمپر را ایجاد می کند .وزن تقریبی این موتورجوش 780 کیلوگرم است و توان کارکرد آن 24 ساعت است که هنگام کار صدایی معادل 70 تا 95 (db) را تولید می کند .

دستگاه پخ زن لوله

یکی از کاربردی در صنایع لوله سازی دستگاه پخ زن لوله است که برای لوله های با قطر 5 تا 725 میلیمتر کاربرد دارد . این محصول به گونه ای طراحی شده است که در زمان بسیار کمی عمل پخ زدن را انجام دهد .

این دستگاه قابلیت پخ زدن شکل ها و زاویه های مختلف را دارد و پارامترهایی چون اندازه پاشنه و قابل تنظیم و کنترل می باشد  .

اسپری تست PT مگنافلکس انگلیس

اسپری تست PT مگنافلکس انگلیس (Magnaflux) یکی از اسپرهای تست جوش است که شامل سه قوطی نفوذ کننده ، آشکارساز و تمیز کننده می باشد . این محصول جهت پیدا کردن ناپیوستگی های انواع سطوع فلزی و غیرفلزی مورد استفاده قرار می گیرد .

این ست 3 عددی است و برای استفاده ۸ الی ۱۲ متر طول می باشد . این محصول ساخت کشور انگلیس است و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است .

مانومتر اکسیژن موریس تایوان

مانومتر اکسیژن موریس تایوان یکی از محصولات با کیفیت سیستم های هواگاز است که برای شکستن فشار اکسیژن به میزان دلخواه کاربر مورد استفاده قرار می گیرد . این محصول دارای فشار ورودی 315 بار و خروجی 10 بار می باشد .

این محصول به خاطر میزان چگالی برابر با گاز اکسیژن برای گازهای ازت یا نیتروژن نیز قابل استفاده می باشد .

فک برشکاری گلور

برشکاری هوا گاز بوسیله شعله ایجاد شده از ترکیب اکسیژن و گاز سوزاننده همچون پروپان و ...  به عنوان پیشگرم استفاده می نماید و سپس اکسیژن برشکاری باعث افزایش حرارت و پاشش فلز و درنتیجه برش آن می شود.این وظیفه برعهده فک برشکاری  است که با نصب روی دسته و اضافه شدن نازل برشکاری را انجام دهد.

فک برشکاری گلور

مجموعه دسته برش ، فک برش و نازل کار برش کاری را انجام می دهند برشکاری هوا گاز بوسیله شعله ایجاد شده از ترکیب اکسیژن و گاز سوزاننده همچون پروپان و ...  به عنوان پیشگرم استفاده می نماید و سپس اکسیژن برشکاری باعث افزایش حرارت و پاشش فلز و درنتیجه برش آن می شود.این وظیفه برعهده فک برشکاری  است که با نصب روی دسته و اضافه شدن نازل برشکاری را انجام دهد.

مجموعه دسته برش ، فک برش و نازل کار برش کاری را انجام می دهند

سنبه پین با دنباله آج دار کد LH 2230 ایران پتک

سنبه پین با دنباله آج دار LH 2230 ایران پتک یکی از محصولات باکیفیت در تجهیزات نشانه گذاری سنبه پین دنباله آج دار است که ساخت کشور عزیزمان ایران است و مناسب برای خارج کردن و موقعیت دادن به پین ها و سوراخ کردن ورق های نازک می باشد . این محصول دارای نوک گرد می باشد و در برابر آب روی سطوح لغزنده مقاومت می کند.

این محصول کاملا سختکاری شده است و در برابر ضربات بسیار مقاوم می باشد و قسمت چکش خور آن طوری آب دیده و حرارت خورده است که هیچگاه به خاطر فشار حاصل از ضربه به صورت قارچی شکل نشود .

بدنه این سنبه نشان کاملا رنگ و آبکاری می شود و ظاهری زیبا و شکیلی دارد و مطابق با استاندارد 10356 تهیه و تولید می گردد .

این محصول دارای 130 میلیمتر قد ، قطر نوک 7 میلیمتر ، نقطه چکش خور 10 میلیمتر  و 60 گرم وزن در بسته های 20 عددی به فروش می رسد که در صورت نیاز به صورت تکی نیز قابل ارائه است .

مانومتر استیلن مدل 2512 آروا

مانومتر استیلن  مدل 2512 یکی از محصولات با کیفیت شرکت آروا می باشد ک دارای  ورودی 4.5 بار و خروجی 2.5 بار است .

این مانومتر ساخته شده از جنس برنج است و دارای دو گیج و یک شیر تظیم فشار است . این مانومتر یا رگلاتور دارای دیافراگم تنظیم فشاراز جنس سیلیکون است و دارای 15 ماه گارانتی می باشد .

سری نازل مسی سایز 1 KASWELD ترکیه

یکی از شرکت های تولیدکننده صنعت هواگاز KASWELD ترکیه است که دارای محصولات گوناگونی است . سری مسی های این شرکت برگرفته و طراحی شده از مدل سری مسی های  گلور سوئیس است که در سایزهای 1 تا 8 تولید و تهیه می گردد .

سری مسی سایز 1 KASWELD ترکیه دارای کیفیت قابل قبولی است و نسبت به سری مسی های جوشکاری گلور سوئیس قیمت پایین تری دارد . این محصول برای نازل های جوشکاری سایز 8 مورد استفاده قرار می گیرد .

سنبه نشان کد LE 1410 ایران پتک

سنبه نشان کد LE 1410 ایران پتک یکی از محصولات باکیفیت در تجهیزات نشانه گذاری سنبه نشان ایران پتک است که ساخت کشور عزیزمان ایران است و مناسب برای علامت گذاری روی انواع فلز است . این محصول دارای نوک گرد می باشد و در برابر آب روی سطوح لغزنده مقاومت می کند.

این محصول کاملا سختکاری شده است و در برابر ضربات بسیار مقاوم می باشد و قسمت چکش خور آن طوری آب دیده و حرارت خورده است که هیچگاه به خاطر فشار حاصل از ضربه به صورت قارچی شکل نشود .

بدنه این سنبه نشان کاملا رنگ و آبکاری می شود و ظاهری زیبا و شکیلی دارد و مطابق با استاندارد 10356 تهیه و تولید می گردد .

این محصول دارای 120 میلیمتر قد ، نقطه چکش خور 10 میلیمتر ، قطر نوک 4 میلیمتر و 60 گرم وزن در بسته های 12 عددی به فروش می رسد که در صورت نیاز به صورت تکی نیز قابل ارائه است .

کفش ایمنی فرزان مشکی

کفش ایمنی یکی از محصولات مهم در ایمنی است که پاهای کاربر را محفوظ نگه می دارد . کفش ایمنی فرزان مشکی یکی از این محصولات هست که از تکنولوژی کفی کفش مموری فوم بهره می برد و با سرپنجه فلزی تهیه و تولید شده است . این محصول از سایز 40 تا 45 تولید می گردد .

این محصول برای حفاظت از پا در برابر سقوط اجسام سنگین یا تیز و برنده کاربرد دارد و وزن این محصول 950 گرم است و برای صنایع ساختمان سازی، صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، راهسازی و …مناسب می باشد .جنس رویه آن از چرم اشبالت جنس زیره آن از جنس پلی اورتان PU و ضدسایش ساخته شده است.

گرمکن هواگاز پروپانی گلور سوئیس

دمای شعله ایجاد شده از ترکیب اکسیژن و گاز سوزاننده بسته به نوع گاز سوزاننده می تواند متغیر باشد اما وسعت آن بستگی به شکل خروجی شعله دارد . بنابراین در صورتی که نیاز به گرم کردن سطوح داشته باشید باید از نازل های گرمایشی که به شکل دایره و با چند خروجی استفاده کنید . کاربرد این نوع نازل گرمکن در آزمایشگاه ، لابراتوار دندانسازی ، کارگاه طلاسازی و ... برای گرم و ذوب کردن مواد داخل بوته است و در سایزهای بزرگ آن برای گرم کردن و حالت دادن فلزات با ضخامت های گوناگون بسته به سایز گرمکن که از 12.5 میلیمتر تا 26 میلیمتر است استفاده می شود.

گرمکن هواگاز پروپانی گلور سوئیس

متال مارکر قرمز معمولی ساکورا

یکی از محصولات پرطرفدار و باکیفیت در تجهیزات نشانه گذاری متال مارکر قرمز معمولی ساکورا ژاپن است که مناسب برای استفاده بر روی فلز، شیشه، چوب، پلاستیک و غیره با عرض 1 میلیمتر است . این محصول دارای نوک گرد می باشد و در برابر آب روی سطوح لغزنده مقاومت می کند.

این مارکر دارای مجوز ACMI از ایالات متحده آمریکا برای تأیید غیر سمی می باشد و رنگ آن قرمز است و از جنس رزین پلی استار ساخته شده است . این محصول در بسته های 12 عددی ( جین ) تهیه و تولید می شود .

مانومتر فشار بالا گلور 7902

مانومتر فشار بالای 7902 گلور سوئیس از محصولات جدید این کمپانی است و قابلیت تبدیل فشار 200 بار به 100 و 200 بار را دارد . حجم گاز خروجی این رگلاتور حدود 400 متر مکعب بر ساعت است. از این مانومتر در صنایع مختلف همچون هوافضا و صنایع مادر استفاده می شود.

طراحی خاص رگلاتور 7902 به دلیل فشار بالای کارکرد به شکلی است که نکات ایمنی کاملا در نظر گرفته شده است و سایز اتصال این رگلاتور ½ است.

کفش ایمنی ایمن پا جوگر مشکی

مهمترین عضو حرکتی انسان که بسیار کارایی دارد پا است این عضو هنگام انجام کارهای صنعتی در خطر می باشد و برای ایمن ماندن از این خطرات ما کفش عایق برق SAFETY JOGGER مدل پولوتو مورد استفاده قرار می گیرد .

این محصول عایق برق می باشد و کاربر را از خطر برق گرفتگی در امان نگه می دارد . این محصول از نوع پلی اورتان با تزریق مستقیم ساخته شده است و از بهترین نوع چرم طبیعی با سازگاری بالا با پوست بدن تهیه و تولید شده است .

رنگ این محصول مشکی از تکنولوژی کفی کفش مموری فوم بهره می برد و با سرپنجه کامپوزیت تهیه و تولید شده است . این محصول از سایز 37 تا 47 تولید می گردد .

وزن این محصول 950 گرم است و برای صنایع ساختمان سازی، صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، راهسازی و …مناسب می باشد .جنس رویه آن از چرم گاوی و جنس زیره آن از جنس پلی اورتان دودانسیته و ضدسایش ساخته شده است.

متال مارکر نقره ای اسنومن

یکی از محصولات پرطرفدار و باکیفیت در تجهیزات نشانه گذاری متال مارکر اسنومن نقره ای ژاپن است که دارای سایز 15*1*1 است و دارای نوک گرد می باشد . این محصول همانطور که گفتیم برای نشانه گذاری روی فلز مورد استفاده قرار می گیرد .

رنگ این محصول نقره ای است و از جنس رزین پلی استار ساخته شده است . این محصول در بسته های 12 عددی ( جین ) تهیه و تولید می شود . وزن هرعدد این محصول حدودا 20 گرم است .

سنبه خارج کننده یا دنباله آج دار کد LS 1810 ایران پتک

سنبه خارج کننده کد LS 1610 ایران پتک یکی از محصولات باکیفیت در تجهیزات نشانه گذاری سنبه خارج کننده است که ساخت کشور عزیزمان ایران است و مناسب خارج کردن پرچ ها ، پیچ ها و سایر موارد مشابه می باشد . این محصول دارای نوک مخروطی می باشد و در برابر آب روی سطوح لغزنده مقاومت می کند.

این محصول کاملا سختکاری شده است و در برابر ضربات بسیار مقاوم می باشد و قسمت چکش خور آن طوری آب دیده و حرارت خورده است که هیچگاه به خاطر فشار حاصل از ضربه به صورت قارچی شکل نشود .

بدنه این سنبه نشان کاملا رنگ و آبکاری می شود و ظاهری زیبا و شکیلی دارد و مطابق با استاندارد 10356 تهیه و تولید می گردد .

این محصول دارای 120 میلیمتر قد ، قطر نوک 4 میلیمتر ، نقطه چکش خور 10 میلیمتر و 64 گرم وزن در بسته های 12 عددی به فروش می رسد که در صورت نیاز به صورت تکی نیز قابل ارائه است .

سری مسی جوشکاری سایز 5 گلور

یکی از مهم ترین و قدیمی ترین شرکت های تولیدکننده صنعت هواگاز شرکت گلور سوئیس است که دارای محصولات گوناگونی است.

سری مسی جوشکاری سایز 5 گلور

این شرکت از آلیاژ مس ساخته شده است که در سایزهای 1 تا 8 تولید و توزیع می گردد.

سری مسی سایز 5 گلور سوئیس دارای کیفیت بسیاربالایی است که نسبت به سری مسی های موجود دربازار قیمت بالا تری دارد که علت آن هم این است که سری مسی های دیگر طرح این سری مسی را تولید می کنند.

این محصول همانطور که می دانید برای نازل های جوشکاری هواگاز مورد استفاده قرار می گیرد و با گازهای اکسیژن، استیلن و پروپان قابل استفاده است.

این سری مسی دارای فشار کاری 2.5 بار برای گاز اکسیژن و 0.25 و 0.35 برای گاز استیلن دارد و برای جوشکاری ضخامت 6 تا 9 میلیمتر مناسب است.

لوله بر تسمه ای زینسر آلمان

سایز لوله های مورد نیاز در برشکاری در پروژه های مختلف متفاوت است ودر این صورت لازم است دستگاه لوله بر با سایز لوله شما متناسب باشد و یاانعطاف لازم در سایز را داشته باشد برای اینکه انعطاف لازم در سایز بوجود بیاید زینسر آلمان لوله بر تسمه ای را معرفی می کند .لوله برهای تسمه ای زینسر از سایز 400 الی 1600 میلیمتر را پوشش می دهند و کافی است با تغییر سایز تسمه لوله بر متناسب با لوله خود را داشته باشید.عمق برشکاری در لوله بر تسمه ای تا 100 میلیمتر و حرکت آن می تواند با توجه به مدل آن دستی یا برقی باشد.

آشنایی با تجهیزات جوش و برش هواگاز

فرآیند جوش و برش هواگاز به فرآیندی گفته می شود که در آن از سوختن ترکیب گاز اکسیژن و یک گاز سوختنی شعله ای با دمای 2000 تا 3500 درجه حرارت بوجود می آید که برای جوشکاری و یا برشکاری فلزات مورد استفاده قرار می گیرد.

در اوایل قرن بیستم و قبل از بوجود آمدن جوشکاری قوس الکتریکی با الکترودهای پوشش دار ، جوشکاری اکسی استیلن تنها فرآیند موجود برای ایجاد جوش با کیفیت در فلزات بود. از جوش هواگاز برای جوشکاری فولادهای کربنی ، فولادهای آلیاژی ، چدن ، آلومینیوم و منیزیم نیز استفاده می شد

اما روشهای جوشکاری قوس به مرور جایگزین این روش شدند. اما همچنان سرپیک جوشکاری و برشکاری هواگاز برای لحیم کاری و برش فولادهای کربنی و آلیاژی کاربرد گسترده ای دارند.

کاربردها :

سرپیک هواگاز به اشکال مختلف برای مقاصد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

گرم کردن فلزات : سرپیک گرمکن هواگاز برای گرم کردن فلزات به منظور پیشگرم ، انبساط و تغییر حالت مورد استفاده قرار می گیرد.

جوشکاری هواگاز : سرپیک جوش هواگاز برای ذوب و اتصال فلزات فولادی و غیر فولادی مورد استفاده قرار می گیرد.

سخت کاری فلزات : یکی از روشهای سخت کاری سطوح فلزی ، ایجاد تنش سرد و گرم است که بوسیله سرپیک هواگاز می توان ایجاد نمود

همچینین از سرپیک هوا و هیدروژن در موارد زیر استفاده می شود :

برای لایه برداری از سنگهای ساختمانی و یا به عبارتی تیشه زنی رویه سنگ

برای شیشه گری و حالت دادن شیشه و ساخت صنایع دستی

ساخت جواهرات و فلزات ظریف

تعمیرات و تولید بدنه خودرو