جوشکاری آرگون (تیگ)

سرامیک جوشکاری آرگون

سرامیک جوشکاری آرگون چیست؟

سرامیک جوشکاری آرگون از. ترکیبات معدنی مانند. اکسید آلومینیوم، اکسید سیلیسیوم. و کربنات کلسیم تشکیل شده اند و. نوعی سرامیک بادوام و مقاوم. در برابر حرارت هستند. که برای جوشکاری قطعات فلزی و در. جوشکاری تیگ استفاده میشوند.

سرامیک های جوشکاری از. اقلام مصرفی تورچ تیگ بوده و. به ویژه برای جوشکاری قطعاتی که در معرض دماهای بالا و. فشارهای قوی می باشند، مفید هستند. در جوشکاری آرگون از گاز. آرگون به عنوان گاز محافظ برای جلوگیری از. اکسید شدن قطعات فلزی و ایجاد جوشهای. قوی و مقاوم استفاده میشود.

سرامیک های آرگون به. دلیل خواص مقاومت در برابر. حرارت و فشار بالا، برای جوشکاری. قطعات در شرایط سخت. مانند توربین های بادی و. اجزای هواپیماها بسیار مناسب هستند. استفاده از سرامیک آرگون. مزایای بیشماری در صنایع مختلف. از جمله هوافضا، خودروسازی، نفت و. گاز و همچنین صنایع عمومی و خصوصی. دارد که شامل افزایش دوام و مقاومت. قطعات، کاهش هزینه های تعمیر و. نگهداری، کاهش مصرف انرژی و. بهبود کارایی می باشد.

نمایش 9 24 36

طریقه استفاده از سرامیک در جوشکاری آرگون:

سرامیک جوشکاری آرگون در واقع. بر روی تورچ آرگون نصب شده و. از پخش شدن گاز رها شده. جلوگیری نموده و. محیطی امن برای جوشکاری فراهم می نماید. بعبارتی دیگر در زمان. خروج گاز، آخرین. قطعه سرامیک است که مانع. از پخش بی اختیار گاز به اطراف میشود.

در جوشکاری آرگون و با استفاده از. تنگستن که گاز آرگون وظیفه محافظت از. جوش را برعهده دارد، تنگستن. درون سرامیک قرار میگیرد و. گاز از درون سرامیک خارج شده و. مانع ورود هوا می شود. بدلیل اینکه لبه های سرامیک در. اثر جوشکاری و گرمای مستقیم ناشی. از فرآیند جوشکاری خراب شده و. خاصیت خود را از دست میدهند. سرامیک های جوشکاری قطعاتی مصرفی هستند که. در فرآیند جوشکاری به میزان لازم باید. اقدام به تعویض آنها نمود.

زمان تعویض سرامیک های. تورچ با چشم نیز مشخص بوده و. پس از خوردگی و زدگی. لبه های آن به دلیل خروج گاز از این. قسمت باید مجددا تعویض شوند.

سایز بندی سرامیک:

سرامیک جوشکاری در اشکال. معمولی، بلند، خمره ای و. گاز لنز موجود می باشند و. سایزبندی آنها نسبت به دهانه. خروجی نازل سرامیک اندازه گیری میشود. کار سرامیک تورچ تیگ. هدایت گاز آرگون و ایجاد لایه پوششی. در اطراف سطح جوشکاری میباشد.  سرامیک ها در سایزهای. 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10 موجود بوده. و از پر مصرفترین سایزهای. سرامیک تورچ آرگون، سرامیک. سایز 5 و نمره 6 میباشد.

سایز سرامیک تورچ آرگون بر. اساس شرایط و نوع جوشکاری. مورد نظر تعیین شده و. هر چه سایز آنها بیشتر باشد، دهانه. خروجی نیز. بازتر خواهد بود. نازلهای سرامیک تورچ آرگون گاز. محافظ را بر روی میله جوش. هدایت کرده و. به راحتی قابل تعویض بر روی تورچ میباشند. تورچ آرگون یکی از پر مصرف ترین. لوازم جوش و برش برای آلیاژهایی. مثل چدن، مس و … بوده و. باعث می شود یک جوشکاری. بدون دود و جرقه داشت.

همچنین از تورچ جوشکاری برای جوشکاری فلزات. سنگین و سبک استفاده میشود. سرامیک تورچ آرگون بر روی. کولت بادی بسته شده و بعد از نصب سرامیک جوشکاری. دیگر قطعات درونی قابل رویت نخواهد بود. سرامیک تورچ آرگون یکی. از ملزومات تورچ های آرگون. چه از نوع هوا خنک و چه از. نوع آب خنک بوده و به. این علت که جنس آنها از سرامیک. می باشد جریان انتقال خوب و مناسبی دارند و. همچنین از توانایی تحمل حرارت. زیاد برخوردار هستند.

برای مشاوره و خرید انواع سرامیک های جوش آرگون و دیگر محصولات  میتوانید با مشاورین ما  (02167628000) تماس برقرار کنید.
نمایش 9 24 36

انواع سرامیک آرگون:

بطور کلی سرامیک های آرگون را. میتوان به دو دسته. اصلی “سرامیک های اکسیدی” و. “سرامیک های شیشه ای”. طبقه بندی کرد. که برای موارد مختلفی مورد. استفاده قرارگرفته و کاربردهای متفاوتی دارند.

  • سرامیک اکسیدی:

عمدتاً از اکسید آلومینیوم به عنوان. ماده اصلی استفاده می کنند و در. برخی از این نوع سرامیک ها. از اکسید زیرکونیوم و یا اکسید. تیتانیوم به عنوان مواد افزودنی استفاده میکنند. سرامیک های اکسیدی آرگون به. دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و. خوردگی، معمولاً برای. جوشکاری اجزای فلزی در شرایط دمای بالا استفاده میشوند.

  • سرامیک شیشه ای:

کوارتز ماده ای. شیشه ای است که دمای بالایی دارد و. همچنین نارسانا است. سرامیک های شیشه ای برای. تورچ های تخصصی TIG با دست و. بصورت دمش در شیشه ساخته شده. که در جوشکاری های. مینیاتوری  کاربرد دارند. از آنجاییکه سرامیک های شیشه ای. را نمیتوان رزوه‌کاری نمود، باید تورچ. آرگون خود را با استفاده از. کولت بادی گاز لنز برای اتصال سرامیک شیشه‌ای. تبدیل کرده و تغییر دهید تا سرامیک. شیشه‌ای دست ساز بر روی آن سوار شود.

نمایش 9 24 36
0/5 (0 نظر)