جوشکاری co2 (میگ)

انواع دستگاه ماشین جوشکاری میگ Co2

انواع دستگاه ماشین جوشکاری میگ Co2

در اکثر مغازه ها ، کارگاه ها و پروژه های شخصی استفاده از انواع دستگاه جوشکاری میگ Co2 بهترین انتخاب است. البته دلیل این کار این است که دستگاه میگ دوکار را بدون نیاز به کمک انجام می دهد و در آن دخالتی از سمت جوشکار وجود ندارد . این دو فعالیت عبارتند از:

 • تامین برق برای قوس

 • ارسال سیم توسط وایر فیدر به محل جوشکاری

دستگاه جوش ایساب میگ مستر 250 دستگاه جوش ایساب میگ مستر 250

این یک دستگاه جوش مجهز و کامل است که سیم جوش ، گاز و منبع تغذیه در خودش جای داده و هر جا که به برق بزنید می توانید جوشکاری را شروع کنید! این همان چیزی است که مردم به آن دستگاه میگ میگویند و فروشندگان باید به عنوان یک ست کامل جوش میگ بفروشند. همچنین این دستگاه جوش میگ بدون گاز محافظ با سیم های جوش محافظ داخل (Flux Core) را انجام می دهد .به هر حال این ماشین جوشکاری میگ ، انتخاب مناسبی برای فلزات متوسط است.

دستگاه جوش میگ چندکاره 

دستگاه جوش چندکاره میلر XMT
دستگاه جوش چندکاره میلر XMT

دستگاه جوش چندگانه بهترین انتخاب برای جوشکاران حرفه ای هستند. البته برای این دستگاه تجهیزات اضافی مورد نیاز است.این نوع از دستگاه ها در دو نوع وجود دارد:

 • دستگاه چند فرآیند جوشکاری

 • منبع تغذیه عمومی

دستگاهی که در تصویر فوق مشاهده می کنید یک دستگاه چند فرآیند جوشکاری است.

دستگاه های چند فرآیند که میگ، قوس و تیگ همه در یکی

دستگاه های چند فرآیندی به دو نوع تقسیم می شوند

 • دستگاه جوش همه کاره

 • منبع تغذیه چندکاره

دستگاه جوش چندکاره

دستگاه جوش چندکاره برای کارهای سبک همچون مزارع ، کارگاه های کوچک و خانه ها مناسب است این نوع از دستگاه های جوشکاری برای زمان های کوتاه بسیار مناسب هستند اما برای کارهای سنگین مناسب نیستند. بیشتر برای آموزش دانش آموزان و مدارس جوشکاری استفاده می شوند.

پیشرفت این نوع از دستگاه های جوش به دلیل پیشرفت تکنولوژی هر روز آسان تر و دقیق تر می شوند. این دستگاه جوش دارای وایر فیدر و منبع تغذیه در یک ماشین هستند . برای تغییر نوع کارکرد کافی است که دکمه روی دستگاه را روی نوع دیگر جوش قرار دهید و تجهیزات مربوطه را متصل کنید و شروع به جوشکاری کنید.

یک نمونه از دستگاه های چند کاره
یک نمونه از دستگاه های چند کاره

این دستگاه 200 آمپر و قابلیت جوشکاری قوس الکتریکی با الکترود، تیگ (جوش آرگون) و میگ (جوش co2) را دارد. وایر فیدر داخل قاب قرار دارد و سایر تجهیزات نیز قابل نصب است.

منبع تغذیه چندکاره جوش میگ

یک منبع تغذیه چندکاره جوش میگ قابلیت استفاده به عنوان منبع تغذیه و یا یک دستگاه جوشکاری لوله را دارد. این نوع از منابع تغذیه جوشکاری فقط یک منبع تغذیه هستند و نیروی مورد نیاز برای جوشکاری را تامین می کنند اما وایر فیدر یا سایر تجهیزات جوشکاری را ندارند. منبع تغذیه جوشکاری میگ در دو نوع متفاوت هستند :

دستگاه جوش برقی

دستگاه تغذیه میگ که نیروی مورد نیاز را از برق میگیرند محبوبترین نوع دستگاه تغذیه میگ هستند. از این دستگاه ها برای جوشکاری قوس، میگ و تیگ استفاده می شوند. این دستگاه ها می توانند برای کارهای سبک تا جوشکاری های حرفه ای استفاده شوند.

5) دستگاه جوش هواخنک Multi ARC 271 C
دستگاه جوش هواخنک Multi ARC 271 C

موتورهای جوشکاری

این موتورهای جوشکاری بسیار جذاب هستند. نیروی مورد نیاز برای ایجاد قوس در این دستگاه ها از موتور داخلی این دستگاه جوش تامین می گردد. بیشتر جوشکاران خط لوله از موتور جوش ساخت کمپانی لینکولن استفاده می کنند و از طرفداران آن هستند. اگر بخواهید بین نوع دیزلی یا بنزینی انتخاب کنید نوع دیزل کم مصرف تر است.

دستگاه جوش چندکاره لینکولن مناسب برای خطوط لوله

دستگاه جوش چندکاره لینکولن مناسب برای خطوط لوله

انواع دستگاه ماشین جوشکاری میگ Co2

قطبیت و نوع ولتاژ در دستگاه جوش میگ

دستگاه جوش میگ همیشه دارای ولتاژ D/C یا جریان مستقیم است که در آن قطبیت الکترود مثبت است. یعنی تورچ جوشکاری میگ قطب مثبت است و الکتریسیته از فلز به تورچ جوش میگ در حرکت است.

وقتی از دستگاه جوش میگ استفاده می کنید نیازی به تنظیم قطبیت ندارید . اما قطبیت و ولتاژ در دستگاه های چند کاره باید تنظیم شود.  البته تنظیمات برحسب مشخصات دستگاه ها و سازنده های متفاوت فرق می کند و نیاز است که دفترچه راهنما را بخوانید.

تجهیزات اضافی برای جوشکاری میگ

بر حسب نوع منبع تغذیه دستگاه میگ احتمال این وجود دارد که نیاز به تجهیزات اضافی داشته باشید . برخی از تجهیزات اضافی دستگاه میگ عبارتند از :

دستگاه وایرفیدر ایساب برای نصب روی دستگاه میگ 

دستگاه وایر فیدر ایساب برای نصب روی دستگاه میگ

 • وایر فیدر دستگاه میگ
 • تورچ قرقره دار

 • وایر فیدر پول پوش ( کشیدن ، فشار دادن)

 • سیستم خنک کننده با آب

 • تورچ جوشکاری میگ به همراه فنر لاینر و شیلنگ

 • رگلاتور گاز Co2 و شیلنگ مربوطه

تورچ میگ MB36 D-WELD
تورچ میگ MB36 D-WELD

 

5/5 (1 نظر)