ساینده ها

سنباده لرزان چیست؟ + تفاوت بین سنباده لزران تخت و گرد

سنباده لرزان

در این مقاله می‌آموزیم سنباده لزران چیست و چه مواردی سنباده لرزان تخت و گرد را از هم متمایز می‌کند تا سنباده مورد نیاز پروژه و کار خود را انتخاب کنید.

صرفه نظر از کار، سنباده زدن معمولا قسمتی از یک کار است که از آن لذت نمی‌بریم و داشتن ابزار نا مناسب برای کار می‌تواند شرایط را بدتر کند. هنگامی که آماده انجام کارهای نهایی خود بر روی محصول چوبی هستید و به دنبال ابزار برقی می‌روید که به احتمال زیاد در این صورت انتخابی بین سنباده لرزان گرد و یا سنباده لرزان تخت دارید. آن‌ها ابزار مختلفی هستند و این که کدام انتخاب درستی است بستگی به کاری دارد که می‌خواهید انجام دهید. درک تفاوت این دو نوع سنباده به شما می‌تواند کمک کند که مطمئن شوید سنباده لزران مناسب خود را در درست خواهید گرفت.

انواع سنباده لرزان
نمایش 9 24 36

سنباده لرزان تخت

سنباده‌های لرزان به صورت مربع و مستطیل هستند و این شکل از سنباده سبب می‌شود که بتواند در گوشه‌ها و لبه‌ها قرار بگیرد در عکس بالا با استفاده از سنباده گریت 100 در حال سنباده زدن است که به وضوح نشان می‌دهد نیاز به سنباده زنی مجدد دارد .

سنباده لرزان تخت، قدیمی تر، ساده تر و ارزان تر از نوع‌های دیگر سنباده لرزان می‌باشد.

مزایای سنباده لرزان تخت

بهترین ویژگی سنباده تخت لرزان ، مربعی شکل بودن آن است که به آن اجازه می‌دهد در گوشه و لبه‌ها قرار بگیرد.

همچنین می‌توانید به جای سنباده‌های مخصوص سنباده لرزان از ورق‌های سنباده معمولی استفاده کنید. سنباده‌های لرزان بیش از حد تهاجمی نیستند، بنابراین برداشتن مواد در بعضی اوقات می‌تواند سخت باشد.

عملکرد و نوع سنباده زنی در برندهای مختلف متفاوت هستند بنابراین قبل از خرید الگوهای سنباه زنی برند مورد نظر خود را بررسی کنید.

سنباده لرزان تخت
سنباده لرزان مدل تخت

معایب سنباده لرزان تخت

عیب اصلی این نوع سنباده این است که بعد از سنباده کاری از خود، جای سنباده زنی قابل مشاهده ای به جا می‌گذارد. اشکال دیگر این است که موارد اضافی سطوح را به راحتی حذف نمی‌کند. 

برای اتصال کاغذ سنباده در مدل سنباده لرزان گرد راحت تر از سنباده تخت است به دلیل داشتن گیره در سنباده تخت نصب را سخت تر می‌کند.

بهترین موارد استفاده از سنباده لرزان تخت

سنباده‌های لرزان تخت برای مکان‌هایی مفید هستند که سنباده‌های لرزان گرد در آن جا نمی‌شوند و زمانی که فقط سنباده‌زنی سبک مورد نیاز است. آنها برای آماده کردن یک سطح برای رنگ آمیزی یا آب بندی، یا برای برداشتن یک لایه رنگ عالی هستند. آنها همچنین زمانی مفید هستند که در حال بازسازی یک کف چوبی هستید و باید در کنار تخته‌های قرنیز و گوشه‌ها قرار بگیرید.

حدود قیمت این نوع دستگاه از 500 هزارتومان شروع و به بالای 10 میلیون نیز می‌رسند.

خرید محصولات جوشکاری هواگاز :

نمایش 9 24 36

سنباده لرزان گرد

نوسانات سنباده لرزان گرد هنگام چرخش، الگوی مشخصی ایجاد نمی‌کند این به شما اجازه می‌دهد که بدون در نظر گرفتن جهت دانه بندی از آن استفاده کنید .در زمانی که هر دو نوع سنباده لرزان با کاغذ سنباده گریت 100 تجهیز شوند، سنباده گرد لرزان مواد بیشتری را نسبت به سنباده تخت حدف می‌کند.

این ابزار قبل از این که برای کار با چوب رایج شود کاربرد زیادی در ساخت و تولید خودرو داشت. استفاده از یک پد سنباده دایره ای شکل که معمولا 12.5 سانتیمتر است (این سنباده‌ها نسخه 15 سانتیمتری نیز دارد)، سنباده گرد ، می‌چرخد و بر خلاف سنباده تخت که در یک محور مشخص نوسان می‌کند، سنباده گرد در یک محور مشخص نوسان نمی‌کند. درعوض می‌چرخد و همچنین از مرکز نوسان می‌کند و یک الگو تصادفی ایجاد می‍‌‌کند که هرگز یکسان نمی‌باشد.

مزایای سنباده لرزان گرد

به دلیل الگوی غیرقابل پیش بینی خود، سنباده‌های گرد لرزان خراش دانه‌های متقاطع کمتر قابل مشاهده ای ایجاد می‌کنند. سنباده گرد ممکن است به قدرت یک سنباده تسمه ای بزرگ نباشد، اما می‌تواند مواد بسیار بیشتری نسبت به سنباده تخت حذف کند. و بسیاری از سنباده‌های گرد دارای سوئیچ‌ یا دیمر با سرعت متغیر برای سنباده‌زنی کم‌تر هستند.

سنباده لرزان گرد

معایب سنباده لرزان تخت

بزرگترین عیب سنباده‌های مدار تصادفی، سطح گرد سنباده‌شان است که امکان قرار گرفتن در گوشه‌ها را غیرممکن می‌کند. همچنین، اگر به مدت طولانی در جای خود قرار گیرند، می‌توانند مواد زیادی را حذف کنند. به طور متوسط، آنها حدود دو برابر بیشتر از سنباده‌های مداری قیمت دارند، اما عملکرد بهبود یافته آنها بیش از این قیمت را جبران می‌کند.

بهترین موارد استفاده از سنباده لرزان گرد

هنگامی که مقدار مناسبی از سطوج باید حذف شود، یک سنباده گرد لرزان ابزار ترجیحی است. همچنین می‌توان از آن در کارهای بزرگ مانند صاف کردن کف چوبی و در کارهای کوچکتر مانند کابینت استفاده کرد.

حدود قیمت این نوع دستگاه سنباده لرزان گرد از 1 میلیون تومان شروع و به بالای 15 میلیون نیز می‌رسند این قیمت، بسته به اندازه، برند و ویژگی‌ها دارد.

خرید محصولات جوش و برش هواگاز :

0/5 (0 نظر)